SKI PARK Kubínska Hoľa

Oficiálne hodnotenie

Dolná časť

5.3.2024

Stav strediska:
Mimo prevádzky
Snehové podmienky:
Nevhodné
Umelé zasnežovanie:

Zjazdovky:

4
2

Horná časť

5.3.2024

Stav strediska:
Mimo prevádzky
Snehové podmienky:
Nevhodné
Umelé zasnežovanie:

Zjazdovky:

1
2
1

Stav Názov Popis Typ Kapacita
Sedačková lanovka-dolná čať POMA 4-sedačka 2000 ľudí za hodinu
Sedačková lanovka - horná časť TATRALIFT 4-sedačka 2000 ľudí za hodinu
Vlek H210 - dolná časť TATRAPOMA vlek 900 ľudí za hodinu
Vlek H210 - dolná časť TATRAPOMA vlek 900 ľudí za hodinu
Vlek H210 - horná čať TATRAPOMA vlek 850 ľudí za hodinu
Vlek H210 - horná časť TATRAPOMA vlek 850 ľudí za hodinu
Vlek H130 TATRAPOMA vlek 900 ľudí za hodinu
Vlek P1 - pre začiatočníkov TATRAPOMA vlek 280 ľudí za hodinu
Vlek P2 - pre začiatočníkov TATRAPOMA vlek 350 ľudí za hodinu
Vlek S - lyžiarska škola Dopravný pás vlek 100 ľudí za hodinu
Stav Názov Obtiažnosť Číslo Prevýšenie Dĺžka
Pretekárska Super G I.
1a 382 m 1650 m
Pretekárska Super G II. - Večerné lyžovanie
1b 259 m 1290 m
Pretekárska I.
2a 382 m 1680 m
Pretekárska II.
2b 259 m 1480 m
Turistická I.
3a 382 m 3320 m
Turistická II.
3b 259 m 1490 m
Pretekárska zjazd
4 382 m 1310 m
Cvičná I.
5 69 m 360 m
Cvičná II.
6 72 m 400 m
Detská - lyžiatrska škola
7 2 m 20 m

Informácie o stredisku

SKI PARK Kubínska hoľa – zábava pre celú rodinu! Od free-ride zóny, cez  pretekárske trate až po detskú škôlku, lyžiarske stredisko Kubínska hoľa ponúka skvelé podmienky pre všetkých. Veľkou výhodou Kubínskej hole je južná strana zjazdových svahov a samotné umiestnenie Oravskej Magury, ktorá poskytuje nádherný výhľad na celú Oravu, Nízke aj Západné Tatry, protiľahlé Chočské vrchy, Malú a Veľkú Fatru. Toto všetko spolu s 3 km dlhou zjazdovkou, robí naše stredisko ideálnym miestom pre nezabudnuteľný zážitok z lyžovačky či už pre jednotlivcov, alebo pre rodiny s deťmi.

 

Popis strediska:
 

SKI PARK Kubínska hoľa sa nachádza v prekrásnej prírode pohoria Oravská Magura a je jedným z najnavštevovanejších stredísk zimných športov na Slovensku. Rozkladá sa vo výške 720m až 1 396m n. m. a jeho celkové prevýšenie je tak 676 metrov. Nadšenci lyžovania tu nájdu moderné lyžiarske stredisko so širokým spektrom lyžiarskych tratí a prepravných zariadení s celkovou kapacitou 9000 pasažierov za hodinu. Môžete sa pohodlne vyviesť lanovkou až do výšky 1396 metrov nad morom a tam si vychutnať pohľad na krásnu scenériu západných Tatier a Chočských vrchov.

Zjazdovky v lyžiarskom stredisku SKI PARK Kubínska hoľa sú homologizované certifikátom FIS. V rámci kategorizácie lyžiarskych stredísk bola stredisku pridelená značka kvality a bolo klasifikované ako 5 hviezdičkové lyžiarske stredisko.  Na zaparkovanie je k dispozícii 1500 parkovacích miest BEZ POPLATKU.


Trate:
K dispozícii je 13km denne upravovaných tratí, ktoré sú v prípade potreby zasnežované umelým snehom, ktorého výrobu zabezpečuje technológia dodaná od spoločnosti Johnson Controls . Milovníkov adrenalínových disciplín určite poteší free-ride zóna a taktiež snowpark s množstvom skokov a prekážok, ktorý je vybavený vlastným vlekom. Pre fanúšikov bežeckého lyžovania sú pripravené trate v dĺžke 10 km.
 

Dopravné zariadenia:
Samozrejmosťou sú moderné horské dopravné zariadenia  – 2 štvorsedačkové lanovky s nástupným pásom a 8 lyžiarsky vlekov od spoločnosti POMA. Spolu  predstavuje ich celková prepravná kapacita 9 000 pasažierov za hodinu.
 

Služby:
Počas zimnej sezóny ponúka Kubínka milovníkom zimných športov okrem výborne upravovaných zjazdových tratí aj ďalšiu službu, bez ktorej dobrá lyžovačka nemôže byť: požičovňu a servis lyžiarskej výstroje. Hlavne pre začiatočníkov je určená  výborná lyžiarska škola, ktorej inštruktori sú profesionáli s certifikátmi vo svojej kategórii a ovládajú minimálne jeden cudzí jazyk (anglický, maďarský, nemecký, ruský alebo poľský). Po dobrej lyžovačke určite vyhladnete. Priamo v stredisku aj na zjazdovkách je niekoľko bufetov, kde sa môžete občerstviť, či si posedieť na slnkom zaliatej terase. Priamo v stredisku v blízkosti KIDS PARKu sa nachádza aj samoobslužná reštaurácia ORAVA, s veľkým výberom jedál a denného menu, ktorá určite uspokojí všetky vaše chute. Svojou príjemnou atmosférou Vás privíta SKIBAR, kde si môžete  pochutnať na rôznych dobrotách, alebo len tak posedieť s priateľmi pri káve alebo dobrom vínku.  Tých náročnejších určite uspokojí reštaurácia v Hoteli GREEN so širokým výberom jedál z ich jedálneho lístka alebo odporúčaniami od ich šéfkuchára.

Ubytovanie:

 Novootvorený HOTEL GREEN*** nachádzajúci sa  priamo v stredisku je ideálnym miestom na prežitie Vašej dovolenky. Ponúka nielen možnosť spoznať kraj plný harmónie prírody a tradícií, ale aj nekonečne veľa možností ako si vychutnať krásy zasneženej prírody. Užite si pobyt v HOTELI GREEN*** v komfortne zariadených  izbách a apartmánoch. Personál Vám bude denne k dispozícii, aby Vám poskytol pozornosť, ktorú si zaslúžite.

Ski servis

V stredisku je Vám k dispozícii požičovňa kvalitných lyží a snowboardov spolu so servisom. V prípade, že máte problém s lyžami zverte sa našim odborníkom, ktorí Vám pomôžu s:

  • voskovaním lyží a snowboardu
  • brúsením bočných hrán či sklznice
  • zalievaním sklznice
  • montážou viazania a inými úkonmi potrebnými pre dobrý a bezpečný športový zážitok

Lyžiarska škola Ski Activ

  • Lyžiarska a snowboardová škola Ski Activ Vám ponúka pomoc pri pokusoch o prvý oblúk, zdokonalenie sa v technike, či objavenie krásy carvingového jazdenia
  • Pre najmenších máme pripravenú škôlku
  • Zárukou kvality je kolektív skúsených učiteľov lyžovania a snowboardingu s platnými licenciami.

VYBERTE SI...

  • INDIVIDUÁLNA VÝUKA - najvhodnejšia forma výuky a zdokonaľovania pre všetky vekové kategórie.
  • SKUPINOVÁ VÝUKA - táto forma výuky je určená záujemcom rovnakého veku a lyžiarskych schopností. Vhodné pre záujemcov starších ako 7 rokov.

Skibus

Viac na www.kubinska.sk


Facebook komentáre

Oznamy / Upozornenia

Snažili sme sa udržať sezónu čo najdlhšie, ale klimatické podmienky nás donútili ukončiť prevádzku zimnej sezóny 23/24. Ďakujeme za Vašu priazeň a tešíme sa na Vás opäť v lete!
Aktualizované: 5.3.2024

Ulica:
SKI PARK Kubínska hoľa
Mesto, PSČ:
Dolný Kubín, 02601
Telefón:
+421 918 830 065
Fax:
nezadaný
Web-stránka:
Email:


Pohorie:
Oravská Magura
Začiatok sezóny:
16.12.2023
Koniec sezóny:
4.3.2024
Prevádzkova doba:
Min. nadm. výška:
720 m.n.m.
Max. nadm. výška:
1396 m.n.m.
Prepravná kapacita:
9000
Snowpark:
Večerné lyžovanie:
Úschovňa:
Parkovisko:

Mapa Strediska